Babalar Günü

Babalar Günü ne zaman? sorusunun yanıtı merak ediliyor ve araştırılıyor. Babalar Günü’ne hazırlıksız yakalanmak istemeyen vatandaşlar 2018 Babalar Günü tam olarak hangi tarihe denk geliyor bilmek istiyor. . Babalar Günü mesajlarını ve en güzel babalar günü sözlerini sizler için derledik. Haberimizde babalar günü tarihçesini ve önemini de bulabilirsiniz.

2018 Babalar Gününde herkes kendi babasını ve ya baba yerine koyduğu kişileri mutlu etmek istiyor. Dünyada ilk kez babalar günü 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmış. Günümüzde de neredeyse tüm dünyada kutlanan Babalar Günü Haziran ayının 3 haftasındaki pazar günü kutlanıyor.

BABALAR GÜNÜ KAÇ HAZİRANDA?

Babalar Günü kaç haziranda kutlanacak? sorusunun yanıtı: Babalar günü bu yıl yani 2018’de 17 Haziran Pazar günü kutlanacak. Babalar gününü kutlamak isteyen Babalar günü haziran ayının 3. pazarına denk gelirken anneler ise mayıs ayının 2. pazarı başlıyor. Ayrıca şunuda belirtmek gerekir bu yıl babalar gününün bayramın 3. gününe denk geliyor.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ MESAJLARI VE SÖZLERİ

Zor zamanları kolay geçirmek için yanınızdan hiç eksik olmaması gereken ilk kişi kimdir tabi ki babamız. Babalar gününüz kutlu olsun...

Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç veriyorsun. . . Babalar günün kutlu olsun.

Evimizin yakışıklısı. Babamız canımız bir tanemiz. Bil ki seni her gün daha çok seviyoruz. Varlığınla gurur duyuyoruz. Sen bizim her şeyimizsin. Babalar günün kutlu olsun. 

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günü kutlu olsun.

Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacım. 

Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Sevgili babacığım gurbet uzak olsa da sevgin o kadar yakın ki bilmelisin ellerinden öperim sevgiler. Babalar günün kutlu olsun. Bana yaptığın dünyadaki en büyük iyilik bana dünyanın en iyi örneği olmandır. Babaların en iyisi, bu gün sadece senin... Babalar günün kutlu olsun.